Kes ma siis olen: terapeut, kogemusnõustaja, psühholoog ...?

Minu käest küsiti alles hiljuti, et kelleks ma ise ennast pean. Kas ma olen kogemus nõustaja? Või holistiline terapeut? Või kes ma olen? Kuna see küsimus jäi mind kummitama, siis kirjutan sellest natuke.

Oma hariduse poolest olen läbinud holistilise regressiooniteraapia õppe. See tähendab siis, et aitan inimesel tagasi minna mingi tunde või mustri või tema jaoks probleemiks olema teema tekkimise momenti. Regressioon tähendab just tagasi minekut. Ja holistiline tähendab inimese käsitlemist tervikuna ehk siis vaadeldes nii inimese keha, füüsist, juttu, ajalugu kui ka perekonnalugu jne. 

Samas, kasutan oma töös tihti näiteid elust enesest, seda nii minu enda kogemuste baasilt kui ka teiste inimeste kogemustest lähtuvalt. Inimene on nö karjaloom, kuigi nn tüüpiline eestlane tahab rohkem omaette olemist kui näiteks enamik lõunamaalasi. Sellest olenemata on väga toetav teada, et ma ei ole oma teemaga, probleemiga või arusaamaga üksi. Ning kuna mina ei suuda kogeda kogu seda spektrit, mida Elu saab pakkuda, siis kasutan ka mitteisiklikke kogemusi.

Lisaks kujuneb iga kohtumine just selliseks, nagu seda loovad minu ja kliendi energiad. See tähendab, et ma usaldan ka oma intuitsiooni, sisetunnet, kõhutunnet (nimeta kuidas tahad, käega katsuda seda ikka ei saa). Kas see moodustab kohtumisest 10% või 40% või 79%, seda ei ole võimalik öelda. Ja ega ma mõõda ka selle osakaalu. Igatahes, see miski on minus olemas, ja ma lähtun pigem sellest, kui raamidest mida tahest või tahtmata iga õpetus loob. 

Ja muidugi on minu arsenalis ka selliseid meetodeid, mida taas kasutan loovalt, piiridesse kinni jäämata - konstellatsioon, vestlus, vastandumine, piiride seadmine jne.

Ise nimetan ma ennast holistiliseks terapeudiks, selle täpsem sisu kujuneb aga iga kord omamoodi, just selliseks nagu konkreetsel juhul vaja on. 

Kristel
Eelmine
Vestlusteraapia
Järgmine
Ühiskondlik ootus ja otsustamine

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1