Teraapiaid on väga palju erinevaid. On neid, mis on kehatööga seotud, on sellised mille käigus oled ise vaikselt pikali ja terapeut toimetab oma abivahenditega sinu kallal, on selliseid kus vestlusel on väga suur roll jne. Ja selle virrvarris on ikka suhteliselt raske leida just sulle just sellel hetkel sobivat lähenemist. Nii räägin lähemalt vestlusest kui teraapiast.
Vestluse puhul on oluline, et kumbki vestluse pool teab oma rolli - üks on teraapiasse tulnud mingi teemaga, millegagi, mis on tekitanud ebamugavust, ärevust, hirmu, arusaamatust vmt. Ja teine on esimese peegel, kasutades selleks erinevaid teraapiavõtteid. Oluline on siin see, et terapeut ei ole kunagi tema juurde tulnud kliendi eest otsuste tegija. Otsuste tegemine on seotud vastutusega ning terapeut ei võta teise inimese eest vastutust, see jääb ikka inimesele endale. Seega ei maksa oodata, et vestlusteraapias saad oma teemadele ammendavad juhised. Vestlusteraapia on hoopiski suunatud sellele, et peegeldada inimesele teda ennast, aidata inimesel mõista iseennast, küsida teraapiasse tulnult vastavaid küsimusi, mis teinekord võivad olla ka ebamugavad, ehmatavad, isegi vihaseks ajavad, ent samas ka tummaks löövad, mõtlema panevad, silmi avavad. Vestlusteraapia aitab näha asju teise nurga alt. Samuti märgata enda tundeid, enda mõtteid, enda vajadusi.
Vestlusteraapia on sinu jaoks, kui sul ei ole kedagi kellele ennast avada, kellega oma elu, mõtteid, probleeme arutada. Kui tunned, et sõbrad või sõbrannad on hinnangulised ning ei mõista sind nii nagu sina seda ootad või arvad, et see võiks olla. Või kui sa lihtsalt ei usalda kedagi oma lähedastest, et rääkida oma sisemistest heitlustest.
Vestlusteraapiaseansile tulemiseks võta minuga ühendust sisetarkus@gmail.com .
Kristel
Vastused puuduvad