Jah, lapsepõlv kummitab meid pi-de-valt!

Lapsepõlve mõjud ei ole hetkelised, vaid väga püsivad. Püsivamad kui me seda tegelikult mõistame. Ja väga irratsionaalsed veel sellele lisaks. 
Täiskasvanuid ühendab absoluutselt iga teise maailmas olemas oleva (ja olemas olnud ja olema saava) täiskasvanuga üks oluline asjaolu - me kõik oleme ülesse kasvanud läbides lapsepõlve etapi. Sellel ajal on iga laps nagu üks suuuuuur ja lõpmatu käsn. Ja see käsn imab endasse absoluutselt kõike. Ilma igasuguse filtrita. Selle suure "imamistöö" juures toimub aga siiski väike eristamistegevus - eriti reaktiivseks saavad need kogemused mis on seotud tugeva emotsiooniga. Ja tugev emotsioon on just sellel lapsel, mitte sellel mis ümberringi toimub või mida keegi teine tunneb.

Tahad täpsemalt teada kuidas lapselpõlves kogetu meid endiselt mõjutab? Siis loe seda artiklit:  https://www.kodusedlood.net/2020/02/kuidas-valjendub-lapsepolves-osaks.html . Siin on piisavalt lühidalt, ent siiski mõtlema panevalt, ka äratundmist tekitavalt välja toodud kuidas lapsepõlves kogetu oma mõju avaldab. Minu poolt on hea uudis see, et kuna eriti esile tulevad kogemused on seotud emotsioonidega, siis on teraapias võimalik neid emotsioone lahustuda. Ja selle tulemusel tulevad muutused ka selles kuidas sa ühele või teisele asjale seni oled reageerinud.

Tahad tulla teraapiasse? Kirjuta mulle sisetarkus@gmail.com , või helista 5698714.

Kristel T. Kaljulaid
Eelmine
Häda valem
Järgmine
Veebinõustamine

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1