Seksuaaltrauma

Minu kolleeg-terapeut Pille Alaver, kellega olime kooliõed juba Eesti Riigikaitse Akadeemias ja nüüd ka Holistika Instituudis, on Tervis Plussi jaoks intervjueerinud oma klienti kes räägib oma teraapiakogemusest ja selle mõjust oma elule. Artikkel on avaldatud veebiväljaandes 27.10.2019 ( https://lood.delfi.ee/tervispluss/ajakirjalood/kogemus-seksuaalse-vaarkohtlemise-ohvriks-langenud-naine-teraapiaprotsessis-tekkis-tunne-nagu-konniks-mooda-suhkrumage?id=87872033 ).
1998 aastal lõpetasin mina Eesti Riigikaitse Akadeemia. Ja tuleb välja, et juba siis valisin alateadlikult lõputöö teemaks valdkonna, mis on minu juurde toonud hiljem nii mõnegi inimese. Nimelt kirjutasin teemal "Seksuaalkuriteod". Seda tööd kirjutades olid mul kahetised tunded, sest olin ise siis juba seksuaaltraumaga. Ja seetõttu oli kummaline näha teist poolt, seksuaalkurjategija maailma. Selle töö kirjutamine oli minu jaoks küll omamoodi huvitav, ent minu traumadest see mind välja ei toonud.

Uuesti tulid mul minu traumad nö aktiivselt esile aastal 2014. Ja siis ikka korraliku laviinina. Kokkuvõtvalt saan öelda, et ka mina sain abi just holistilisest teraapiast. Ja selle tõttu, läbi isikliku kogemuse erinevates rollides, kutsun ka sind, kui sa oled seksuaaltrauma kandja, abi otsima holistilisest teraapiast.

Seksuaalsed rünnakud, olenemata sellest kelle poolt need on teostatud, jätavad alati oma jälje ohvrisse. Ka siis, kui ohver selle peale ei mõtle, tekkivad alateadlikud reaktsioonid, mis on seotud kas seksuaalsusega, seksiga, teo toimepanijaga, tema sooga või temataolise isikuga jne. Kuna olen antud teemal rääkinud päris mitmete inimestega kes on seksuaaltraumaga kokku puutunud, siis ei ole ma veel kohanud inimest kes ei tunneks alateadlikult ise süüd juhtunu osas. Aga nagu artikliski klient välja toob, siis tegelikult ei ole siin ohver ise süüdi. Mitte kunagi. Olgu asjaolud millised tahes, ei ole ohver mitte kunagi siin ise süüdi. 

Ma loodan, et iga naine või mees, kes on oma elus kogenud seksuaalset väärkohtlemist, leiab endas jõudu see teema ette võtta koos kogenud spetsialistika. Sest selle trauma alt vabanev energia on võimas ja uut jõudu andev. Teraapias ei muuda me ajalugu, ei tee olnud sündmust olematuks, kuid me saame muuta seda kuidas see sündmus sind mõjutab. Seni on see olnud sulle koorem, luba endal sellest koormast vabaneda, see enda seljast maha heita ning ilma selleta oma elus edasi minna. Sa oled seda väärt.

Kristel T. Kaljulaid
sisetarkus@gmail.com
56498714
Eelmine
Teraapiaseansile mitteilmumine
Järgmine
AromaTouch massaaz

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1