Perevägivalla mõju lapsele

Perevägivald. See on teema mille puhul vaatab seadus, ja enamasti ka ühiskond, ainult füüsilisi ilminguid – sinikaid, kriimustusi, luumurde, lõikehaavu, sandistumist, surma. Ka hingehaavade puhul räägitakse pigem kannatanud partneritest. Aga kuhu jäävad lapsed?

Kuhu jäävad need lapsed kes selles keskkonnas on elanud, kasvanud, seda kõike kogenud? Kuhu jäävad nende laste kogemused siis kui nad alles on selles olukorras, kuid isegi rohkem siis kui need lapsed on suureks kasvanud, oma pere loonud?

 

Need kogemused jäävad nendesse lastesse, olgu nad siis veel väikesed, või juba suuremad. Oluline on see, et kogetu on endiselt neis olemas.

 

Lapsena kogetud perevägivald, nähtud või kuuldud karjumised, sõimamised, peksmised jätavad oma jälje. Ja see jälg ei ole enamasti seda last tema edaspidises elus toetav. Oled sa ise ehk agressiivne, sõnades või tegudes? Ärritud sa kergelt? Või puhked ootamatult teatud olukordades nutma? Oled ehk hoopiski vaikne, hoiad end tahaplaanile? Pelgad teatud hääli või kohti? Kui sina oled see, kes on kogenud oma lapsepõlves lapsena perevägivalda, siis milline on sinu ilming sellele kõigele?

 

Tuleta meelde millist vägivalda sina oma lapsepõlves kogesid. Ja tule minu juurde, vaatame koos kuidas on see sinu edaspidist elu mõjutanud. Ning tegeleme selle mõju muutmisega sulle.

 

Me ei saa muuta olnud sündmusi, kuid me saame muuta seda kuidas olnu meid mõjutab. Anna endale võimalus saada täiskasvanuks kes ei kanna seda lapsepõlvetraumat endaga kaasas.


Eelmine
Hingehaavad - kuula seda raadiosaadet
Järgmine
Vastuvõtud Rakveres

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1