Miks asjad lähevad valesti, kui olen teinud kõik õigesti?

Üld kokkuvõttes võib öelda, et enamus inimesi on oma eluga rahul. Või, noh, enam-vähem rahul. Või siis, et pigem rahul. Kuidas on lood sinuga? Või isegi alustan oma küsimist pigem sellest, et milline on sinu jaoks elu, mille puhul sa saad südamerahuga öelda, et oled sellega rahul. Kas sa üldse oskad sellise elu sisu selgitada? Et kui ma küsin, milline on elu, millega sa oled rahul, siis kas sa oskad mulle seda kirjeldada?  

Kogu see eelnev küsimine ja justkui mõistukõne on seotud sellega, et me tihti ei teagi, mis on see, mida tahame. Ja tead, mida see omakorda kaasa toob? Rapsimist. Huupi tegutsemist. Otsuseid, mida teeme kas ümber või asendame uutega. Sest teadmata, mille poole püüelda, ei ole lihtsalt võimalik teha konkreetselt selleni jõudmiseks vajalikke tegusid. Hajevil või hüplevad mõtted ja kavatsused ongi hajevil ja hüplevad välgatused. Kuna mõtetel on mõju meie tegevustele, siis seda enam on hea nendest teadlik olla. Ka sellest on abi, kui märkad, et su mõtted ongi pidetud või isegi sulle mitteusutavad. Suunates oma mõttemaailma, olles teadlik selle võimalikkusest ja mõjust oma elu kujundamisel, saad oma eluvankrit sättida sinu poolt valitud suunda. 


Aeg-ajalt, või ka tihedamini, võib tekkida tunne, et tehes millegi saavutamiseks kõike justkui õigesti, siis tulemust ei ole, või saabub tulemus, mida ei ole tegelikult tahetud. Võtmekoht on siin see, et mis on see „millegi saavutamine“, mille jaoks sa tegutsed. Ehk taas, mis on see sinu eesmärk, milleni tahad jõuda, milline on sinu jaoks just nüüd ja praegu oluline, vajalik muutus. Kui võtta aluseks eelpool näitena toodud hea elu, millega saad südamest rahul olla, siis mida see konkreetselt sinu jaoks tähendab? Kuidas sa sisustad oma unistusi, mõtteid, soove? Kui kipud jääma umbmääraseks, siis kas on ka midagi sellist, mis takistab sul oma eesmärki isegi nö pulkadeks lahti võtta? Kas sa pelgad mõelda nii konkreetselt kui vähegi võimalik ja jääd selle tõttu pigem üldsõnaliseks? Milliseid samme on vaja sul endal astuda, mida ette võtta, et muutust saavutada? Ja veelgi olulisem on, et mis sind kas takistab vajalikke tegevusi tegemast või mis sind valitud teelt pidevalt eemale kallutab? Taas tuli mitmeid küsimusi, teemasid, millele sa ehk ei olegi eriti mõelnud.

 

Elu on üks suurte võimaluste kogum. Iga otsusega, tegevusega saan mina ja saad ka sina mõjutada just oma elu. Et teha seda võimalikult efektiivselt, pakun mina sulle ennast appi. Olen sulle lisakõrvapaariks, kes kuulab ja kuuleb sinu unistusi, mõtteid. Olen sinu lisasüda ja lisapea ning läbi selle aitan sul näha teisi vaatenurki sinu senistele arusaamadele, sinu unistustele, sinu mõtetele. Olen see, kellele saad rääkida ka asjadest, mõtetest, mida oma kaaslasele, kolleegile või sõbrale sa ei söenda öelda. Hea terapeut on sellisel puhul see, kelle poole pöörduda. Luba minul olla hea terapeut ka sinu jaoks.

 

 

Asjad ei lähe valesti, kui sa tead, mis asja sa ajad. Tule, ja ma aitan sul sinu kompassi seada.

 

Kristel Kätlin T. Kaljulaid

www.sisetarkus.ee

sisetarkus@gmail.com

56498714


Eelmine
Vastuvõtud Rakveres
Järgmine
Miks ma olen terapeut

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1