Jõulusagin

Jõululaupäev on minu jaoks päev mil kipun ennast kaotama. Seekord olin aga kaval ja kasutasin abivahendeid sellest hoidumiseks. 

Hommikul ärkasin kuidagi eriti rõõmsana ja rahulolevana. Sellist ärkamist oli endalgi huvitav märgata. Minus oli koos jõululaupäevaga ärganud ka lapselik elevus, mida ei ole ma endal antud päevaga seoses enam ammu kohanud. Ja mulle meeldis see elevus, see rõõmus meel, see julgus, see tahe, see inspiratsioon. Tahtsin kõike teha ja kohe ja palju. Ja see on tegelikult oht laiali valguda, sattuda erinevate tegevuste keerisesse ja siis kokku kukkuda. Õnneks sain sellest kõigest aru enne kui üldse tegutsema hakkasin.

Seekord otsustasin kasutada oma abilisi, eeterlikke õlisid, ennetavalt ka endas lapselikkuse säilitamiseks ja samas enda keskmes hoidmisel. Seisin oma õlikohvri ees ja tunnetasin - mis on see mis aitab mul seda saavutada. Valisin Cheer õlisegu kui rõõmu hoidja, Forest Breeze kui metsalõhna tuppa tooja ning Balance õlisegu kui tasakaalustaja, kui õli mis ei lase ärevusse üldse jõudagi. Võtsin need kolm eeterlikku õli ja panin nad difuuserisse mind toetama. Ja mitte ainult mind, vaid kogu mu peret kes sellel ajal kodus olid. Ja see oli üks parim jõululaupäev minu elus! Mulle meeldis teha süüa, mida muidu teen, ütleme pooltel kordadel vähemalt, kohusetundest. Mulle meeldis pesta nõusid, nii et kui mees tuletas meelde, et meil on nõudepesumasin ja see on tühi, siis naeratasin talle ja ütlesin "Kallis, ma tahan täna nõusid ise pesta". Mulle meeldis jälgida kuidas lapsed tegid piparkooke, ja ma ei seganud ennast sinna vahele. Mulle meeldis katsetada uusi retsepte. Ma tõesti nautisin kogu seda päeva. 

Kui kõik lapsed olid koju jõudnud, siis panin taas difuuseri käima. Ma tahtsin hoida seda rõõmu, ja samas ka seda rahu mida ise olin päeva jooksul kogenud, ja nii läksid difuuserisse seegi kord Cheer ja Balance. Ja see töötas taas! Ei mingit kiunu laste vahel, ei kiuslikke märkusi. Vastupidi, need kes enne üksteist muudkui tögasid liikusid lauas hoopis teineteisele lähemale! Ma vaatasin ja imetlesin seda ühtehoidvust ja mõnusat tunnet. 

Õhtul magama minnes sain aru, et see ongi õnnetunne. Seda tunnet tahan ma hoida ja kogeda. Mõttes suurendasin seda veelgi ja nii jäin selles ka magama. Ma olen nii tänulik, et eeterlikud õlid on minu elus olemas, et ma neid kasutasin ja nad aitasid muuta selle päeva, selle õhtu mulle imeliseks. Kui ka sina tahad nendest rohkem kuulda, siis anna mulle teada, teen sulle tutvustava tuuri eeterlike õlide maailma, mis on nii võimas, laiaulatuslik ja vägev. Sest ausalt, eeterlikud õlid on lihtsalt nii imelised, et võttes endale selle aja neid tundma õppida saad sa nii palju oma elule lisada, toetada end emotsionaalsel tasandil kui ka tervise valdkonnas. Ilusat jõuluaega teile kõigile :)

Kristel
sisetarkus@gmail.com
Eelmine
Iga taim, mida nimetame lavendliks, ei ole seda mitte
Järgmine
Essee "Vägivald"

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1