Teraapiaseansile mitteilmumine

Ma armastan oma tööd. Ma armastan neid arglikke esimesi pilke, sõnu, ebakindlust iseenda avastamisel, seda arengut mis iga seansiga toimub, seda muutust mis sellega kaasneb. Ka neid samme tagasi kui inimene on väsinud või hirmunud. Ja siis loomulikult neid ohkeid "issand kui kerge on olla" vmt. Aga ma ei armasta ühte poolt selles töös.
Ma ei armasta seda kui inimene ei arvesta minu tööga selles osas mis puudutab seansi ettevalmistust. Ausõna, ma ei tule kabinetti lihtsalt kohale, ei ole "lihtsalt ilus" ega võta ainult oma asju kotist välja. Minu ülesanne on minu juurde tuleva inimese jaoks 100% valmis olla - olla olemas ainult talle, olla see kes teda toetab, kuulab, juhib. Selle parimaks saavutamiseks ei saa ma näiteks joosta lihtsalt tänavalt kabinetti, hingeldades tooli maanduda ja öelda "Räägi nüüd". Sedasi tehes ei oleks mind sinna kabinetti üldse vaja.

Minu jaoks algab ettevalmistus teraapiaseansiks juba kaugelt varem kui kokku lepitud kellaaeg. Enne igat seanssi kontrollin üle kas mul on ikka kõik vajalikud vahendid kaasas. Olles kord kogenud seda kuidas üks oluline tööriist oli maha ununenud hindan seda kontrollimist väga. Pigem tassin asju kaasas põhjusel "ehk läheb vaja" kui kirun ennast kui miski on maha jäänud. Lisaks viin ennast kurssi juba inimese poolt antud infoga, sest kokkusaamine võis olla väga ammu kokku lepitud. Kui tegemist on juba mitmenda seansiga, siis töötan läbi eelneva(te) seansside info, analüüsin seda, tunnetan mis on millega seotud jmt. Puhastan ruumi, nii füüsiliselt kui energeetiliselt. Puhastan enda energia, viin ennast minu juurde tuleva inimese lainele, ühtlustan enda energia tema omaga. Sellele lisandub muidugi ka kabineti broneerimine ja sellega võetud rahalised kohustused. 

Mitte keegi meist ei ole kaitstud olukordade eest kus me ei saa kokku lepitud kohtumisele ilmuda. Mul on olnud mõned sellised juhused kus olen saanud piisavalt vara vastava info ning siis kas muudame seansi aega või leiame mingi muu lahenduse. Samuti olen saanud pakkuda juba olemasolevat aega uuele inimesele kes on selle üle väga õnnelik olnud.

Kuid kahjuks on mul olnud ka paar klienti kes minu poolt vaadatuna lihtsalt ei ilmu kohale. Ei mingit infot, ei mingit teadet mittetulemise kohta. Eriolukordade eest ei ole me keegi kaitstud, kuid mina räägin just nendest juhtudest kui inimesel oli teada, et ta ei tule seansile. 

Mina terapeudina ei saa inimesele teatada 10 minutit enne seansi algust, et sorri, ma ei tule. Klient saab, see on tema õigus. Ent, siin on üks suur aga - austa minu poolt juba tehtud ettevalmistusi ja võetud kohustusi kui seanss jääb ära sinu valikul. Ole nii palju mõistlik, et maksad terapeudile ära jäänud seansi hinnast tema poolt juba hinnakirjas määratud summa, mitte ei hakka selle üle vaidlema. Broneerides endale seansi aja tuleb sul arvestada ka sellega kaasnevate kohustustega, sh ka nendega kui seanss või seansid sinu otsusel ära jäävad. Ma saan aru, et on ka erakorralisi olukordi, kas haigus, ootamatu sündmus, rahalised raskused jne. Aga see on see koht kus palun aru saada ka terapeudist - kui sul tekivad takistused, siis palun teavitada sellest terapeuti nii ruttu kui võimalik. Ning tee seda palun ise.

Jah, mind ajendas kirjutama tänane värske vastav kogemus. Ma mõistan inimest, ma mõistan takistust, ma aktsepteerin kohtumise ära jäämist, kuid see ei tähenda, et ma pean sellise käitumisega nõustuma. Ning ma ei nõustugi. 

Seega, palun, kui sina broneerid omale aja teraapiasse (või ükskõik kuhu), siis kanna ka ise selle eest hoolt, et vajalik info sinu mittejõudmise või broneeringu tühistamise kohta jõuab terapeudini mõistliku ajavaruga. Käitu terapeudiga sellises olukorras nii nagu sa tahad et sinuga käitutaks.

Ilusat peäva jätku ja ikka teineteise mõistmist soovides

Kristel 
sisetarkus@gmail.com
Eelmine
Tänukiri
Järgmine
Seksuaaltrauma

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1