Selge pilt!

ETV alustab uue saatesarjaga "Selge pilt".

Mul on väga hea meel teada anda, et ETV alustab vaimse tervise saatega Selge pilt. See on saade, kus meile tuttavad inimesed räägivad nende elus olnud vaimsetest probleemidest. Olgu selleks siis depressioon, alkoholism, buliimia, tähelepanuhäire või sõltuvus. Tegelikult on neid teemasid muidugi rohkem, aga kuskilt tuleb ju alustada.

Olles aus iseenda vastu on esimene samm tunnistada endale oma teemat, probleemi, häiret, sõltuvust. Sealt edasi saad hakata sellesse teemasse, probleemi, häiresse, sõltuvusse suhtuma teadlikult, otsides selle kohta infot, võimalusi sellest välja tulemiseks, tugigruppe või teraapiat. Teadlikkus annab sulle võimu iseenda üle tagasi. Jah, ka selles perioodis võib olla tagasilangusi, kus võimuroll läheb taas "pahalase" kätte, kuid olles saavutanud endas teadliku arusaama temast on kergem taas seda võimumonopoli endale võtta. Ja see on tervenemise tee.

Ole hea ja vaata seda saadet, kasvõi järelevaatamisega ETV kodulehelt. Ja tunneta kuidas sind sinu isiklikus plaanis sealt midagi kõnetab. Ehk aitab mõni saade leida selle teema, probleemi, häire, sõltuvuse mis sinu elus on kujunenud kontrolli omavaks. Või oskad peale neid saateid märgata seda oma lähedase juures, ja siis vaikselt, ettevaatlikult, suunata neid ise ennast aitama läbi teadvustamise ja abi otsimise. Teise inimese puhul on see muidugi väga delikaatne kuni ta on eitamise faasis. Sina saad jätta nähtavale kohale lihtsalt vajaliku info, pakkuda ennast kuulajaks (mitte lahenduse pakkujaks!) ja vajadusel olemas olla.

Ma väga loodan, et see saade on taas suur samm selles suunas, et vaimsed teemad ei ole enam tabu, vaid need on väljakutsed, millega tegeleda. 

Kristel
sisetarkus@gmail.com 

Eelmine
Kodu kui kindlus
Järgmine
Ideaalne pere

Vastused puuduvad

Email again:
UA-127231850-1